تبلیغات
شهدای محله نکوآباد - طلبه شهید حسین قدیری شهدای محله نکوآباد - طلبه شهید حسین قدیری
 
شهدای محله نکوآباد
هیئت مکتب الشهدا محله نکوآباد
هیئت مکتب الشهدا محله نکوآباد

حسین نام:
شهرت: قدیری
نام پدر: كمال
تاریخ تولد: 1342
محل تولد: نكوآباد
تاریخ شهادت: 1363/12/23

محل شهادت: شرق بصره
نام عملیات: بدر
محل دفن: گلستان شهدای نكوآباد
 


زندگی نامه شهید:

طلبه شهید حسین قدیری در سال 1342 در روستای نكوآباد متولد شد.

حسین قدیری بعد از اتمام دوران دبیرستان، بنا به خواست و اصرار پدرش برای فراگیری علوم دینی وارد حوزه علمیه اصفهان شد و بعد از چندی عازم حوزه علمیه شهر قم گشت. شهید حسین قدیری سه بار برای مقابله با تهاجم دشمن بعثی به جبهه حق علیه باطل رفت كه دو مرتبه  زخمی و در نوبت سوم شهادت او رقم خورد. اولین بار كه به جبهه عزیمت كرد، مصادف با عملیات رمضان در سال 1361 و آخرین آن  در سال 1363 قدم در میدان نبرد با دشمن گذاشت که به فیض شهادت رسید. پیکر شهید، ده سال بر خاك صحنه نبرد بود تا اینکه  درسال 1373 گروه تجسس آن را پیدا  کردند و در گلستان شهدای نكوآباد به خاک سپرده شد.

شهید حسین قدیری مبارزی شجاع و بی‌باك بود كه در میدان مبارزه هرگز ترس به دل راه نمی‌­داد. عبادت او در دل شب‌های تار هنوز در خاطر دوستانش به عنوان معنوی‌ترین لحظات مانده است. او وقتی در محور طلائیه بعد از شكسته‌شدن خط دشمن و آغاز پیشروی از ناحیه دست مجروح شده بود، همرزمانش به علت جراحات شدیدی که داشت، اصرار می‌كردند به عقب برگردد، اما او هرگز حاضر به ترك میدان نبرد نشد و تا آخر عملیات پابه‌پای همرزمان با دشمن دون جنگید و هنگامی كه دیگر نتوانست به علت جراحات عمیق اسلحه به‌دست بگیرد، در واحد تداركات به یاری رزمندگان شتافت. شهید حسین قدیری وقتی یك‌بار دیگر در سال 1362 مجروح شد، او را به شهر مقدس مشهد انتقال دادند و در بیمارستان امام رضا(ع) بستری كردند. او پس از بهبودی به نزد مادر بازگشت و باز هم برای مراجعه به جبهه، سعی كرد مادرش را راضی نماید و باز هم برخلاف تمایل مادر به جبهه رفت و این آخرین سفر او بود كه آسمانی شد.


گزیده ای از وصیت‌نامه شهید:

با سلام و درود به پیامبران الهی كه برای نجات بشر از طرف خداوند مبعوث شدند تا انسان‌ها را از بت پرستی و خودپرستی به سوی خداپرستی هدایت كنند. با سلام و درود بر ائمه اطهار (ع) و با سلام و درود برامام خمینی روحی فداه و بر تمام شهیدان از صدر اسلام تا انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی. سلام بر خانواده‌های شهدا. اول روی سخنم به طلاب عزیز است؛ چون مردم روی این قشر حساسیت دارند. شما ای طلاب عزیز كه سرباز آقا امام زمان (عج) هستید! باید كاری بكنید كه بتوانید اسلام واقعی و این انقلاب را به مردم بفهمانید؛چون برنامه اسلام به دست شما می‌چرخد. ‌باید اول خود را تزكیه كنید تا بتوانید دیگران را بسازید. در خواندن درس كوشا باشید. در عبادت كوشا باشید و اگر می‌خواهید در درس پیشرفت  داشته باشید، نماز شب را ترك نكنید و از ائمه اطهار صلوات الله علیهم دست برندارید. همیشه درس‌خواندن‌تان فقط برای رضای خدا باشد. به فكر اسلام باشید. اوقات خود را به بحث‌های بیهوده، صرف نكنید.
با تلاش خود كاری كنید كه منافقین و دشمنان اسلام نتوانند وارد حوزه‌ها شوند و لباس مقدس روحانیت را بپوشند و بر ضد اسلام كار و مردم را بدبین به دین مقدس اسلام كنند. همیشه از
سخنان رهبر انقلاب درس بیاموزید كه فرمود: «اگر یك بازاری كاری بر خلاف اسلام انجام دهد، مردم نمی‌گویند تمام بازاریان این‌چنین هستند، ولی اگر یك نفر روحانی كمتر كاری را بكند كه در شأن او نیست، مردم می‌گویند تمام روحانیت این طورهستند». مردم باید بفهمند كه چرا این جوانان به جبهه می‌روند؟ باید این وصیت‌نامه‌ها را بخوانند و هدف شهیدان را بفهمند به قول امام عزیزمان كه فرمودند: «پنجاه سال عبادت كرده‌اید، خدا قبول كند؛ اما یك بار هم كه شده این وصیت‌نامه‌ها را بخوانید»، یك‌بعدی فكر نكنید. این راهی است كه باید طی گردد و سفری است كه باید به پایان برسد. پس چرا و به كدامین دلیل پایانمان مانند علی (ع) و فرزندانش نباشد. شهادت یك انتخاب است نه یك اتفاق. آن مرگ در بستر است كه اتفاق می‌­باشد؛ اما شهید انتخاب می‌كند.
خداوند به انسان آزادی داده است تا انتخاب كند رضایت الهی یا رضایت شیطان را؛ سعادت یا شقاوت یا شهادت در راه خدا را یا مرگ در بستر را. بدانید ای مردم و به دیگران هم بگویید اجباری در كار من نبود؛ بلكه با آگاهی كامل و هدف مشخص پای در میدان می‌نهم. به هرسو نظر می‌­كردم راه شیطان را می‌دیدم به‌ جز یك راه كه آن هم راه حسین(ع) كه در این زمان فرزند او روح‌الله آن را پیروی می‌كند، و من هم از روح‌الله پیروی كردم. باید بگویم كشته‌شدن من و امثال من فقط برای دفاع از دین مقدس اسلام و ناموس می‌باشد. آن كسانی كه در صدد هستند تا با توپ‌ها و تانك‌هایشان این دین را از بین ببرند، باید بدانند كه اینها وسیله‌ای هستند برای نابودی خودشان. چون پشتیبان این دین خداست كه فرمود: «مشركین اراده كرده‌اند این دین را از بین ببرند؛ ولی خداوند دین خودش را حفظ  و آن را تمام می‌كند؛ هرچند كه مشركین كراهت داشته باشند. پس ای مردم بدانید كشته‌شدن در راه دین باختنی نیست، بلكه یك فوز عظیم است، و بدانید خداوند كسانی را كه اولیای او هستند، شهید می‌كند؛ همان طوری كه حضرت علی (ع) می‌فرماید:«جهاد دری هست از در‌های بهشت كه خداوند باز می‌كند برای خاصه اولیاء خود». بنابراین معلوم است برای كشته‌شدن این‌چنینی، ‌هیچ گونه غم و اندوهی روا نیست.
پس شما ای زندگان آگاه باشید كه با قافله مرگ همچنان به مقصد برسید.
این دنیا در حركت است و شما نیز بزودی به آن ملحق می‌شوید.  پس بیدار باشید تا بتوانید آن طوری كه خداوند دوست دارد به‌سوی مرگ روید؛ قبل از آنكه در چنگال او گرفتار شوید. به سویش بروید همان طوری كه در حدیث است:«موتوا قبل ان تموتوا»: بمیرید قبل از آنكه شما را
بمیرانند.
امروز روز امتحان است. امروز ندای «هل من ناصر ینصرنی» حسین(ع) از زبان رهبر انقلاب، مظهر تقوا، روح‌الله- روحی فداه- به‌گوش می‌رسد. پس او را یاری كنید كه اسلام را یاری كرده‌اید.
سخنی هم برای خانواده خودم: شما ای مادر عزیز كه با زحمت و رنج مرا تربیت و بزرگ كرده‌ای! باید مرا ببخشی اگر نتوانستم حق خودم را به تو ادا كنم. پس اگر شهید شدم، باعث افتخار تو هستم؛ چون می‌توانی روز قیامت شفیع داشته باشی. البته اگر وظیفه‌ات را خوب در این دنیا انجام بدهی. تو ای همسرعزیزم باید مرا ببخشی اگر نتوانستم آن طور برای تو شوهر خوبی باشم. شما خانواده نباید در مرگ من آن‌طوری شیون كنید كه دشمن شاد شود. تو باید فرمانبردار امام باشی. همان طوری كه فرمودند:«همسران شهداء باید شوهركنند» تو باید با یك فرد با  ایمان پیوند زناشویی ببندی. خواهرانم باید زینب‌وار زندگی كنند. به حرف‌های بعضی كه هیچ درك نمی‌كنند و فقط برای دنیا كارمی‌كنند، گوش نكنید. همیشه به فكر مرگ باشید.
كتاب‌هایم را برادرم استفاده كند. در ضمن روی سنگ قبرم حتماً نام طلبه را ذكر كنید؛ یعنی بنویسید: «طلبه شهید حسین قدیری».
                                                                                                       والسلام
                                                                                         حسین قدیری 63/12/10 


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
سه شنبه 17 بهمن 1396 00:52
بخش زیبا از محتوا. من به سادگی بر وبلاگ شما و
در پایتخت پایتخت به ادعا که من در واقع دوست داشتم حساب پست های وبلاگ شما.
به هر حال من به فید های شما مشترک خواهم شد یا حتی دستمزد شما را دریافت خواهید کرد
حق ورود به سرعت به سرعت
دوشنبه 13 شهریور 1396 22:45
این سایت واقعا همه اطلاعات و حقایق من است
در مورد این موضوع خواسته بود و نمی دانست چه کسی بپرسد.
شنبه 14 شهریور 1394 07:43
ســــلام !
وبلاگتان زیباست!

ما برای کاربرانی که از آنتی ویروس نود 32 استفاده میکنند ، برنامه ای طراحی کردیم که بتوانند جدیدترین یوزرنیم و پسورد نود 32 را تنها با یک کلیک دریافت کنند.
این برنامه نیاز به نصب ندارد و حجم آن کمتر از 100 کیلوبایت میباشد و هیچگونه تبلیغات مزاحم به همراه خود ندارد!
با دانلود این برنامه از این پس تنها با یک کلیک و در کمتر از 3 ثانیه جدیدترین یوزر و پسورد آنتی ویروس خود را دریافت کنید.
این برنامه کاملا رایگان میباشد و دائما پشتیبانی و آپدیت میشود.
امکاناتی دیگر مانند مشاهده قیمت ارز و طلا و مشاهده جدول لیگ برتر و ... نیز به نرم افزار اضافه میشود.
برای دانلود به وبلاگ ما بیایید.
لطفا برای حمایت از ما ، وبلاگ ما را لینک کنید.
موفق باشید
دوشنبه 29 تیر 1394 20:47
سلام خوبین؟!
وب زیبایی دارید،ایشالا که همیشه موفق باشید.
میشه ازتون خواهش کنم از وب منم دیدن کنید
ممنونم و منتظرتونم
محمد کریمیان(شکرالله)سلام چشم حتما
دوشنبه 28 اردیبهشت 1394 15:45
باسلام کسانی که ازاین شهیدبزرگوارآثاری اعم از.فیلم.صوت.خاطره.عکس ازبدوتولدتاشهادت و...دراختیاردارندمارادرادامه راه شهداءیاری نمایید.محل جمع آوری آثاراصفهان/خیابان مصلی(آب250)درب اصلی مسجدمصلی سنگرفرهنگی عاشقان راه شهداءوشماره تماس 09381355994 درضمن آثارشماپس ازتکثیراصل آن به شماتحویل داده می شود.
سه شنبه 26 اسفند 1393 03:40
سلام
خیلی باحال بود مطالبت :)
با تبادل لینک موافقی؟
موافق بودی لینک کن بعد خبر بده لینکت کنم
دوشنبه 25 اسفند 1393 07:51
سلام از وبلاگتون دیدن کردیم
عالی بود
از شما رسما دعوت میکنیم تا در شبکه ما عضو شوید و مطالبتان را به اشتراک گذارید تا بقیه هم استفاده کنند
منتظر حضور شما دوست عزیز هستیم!

با تشکر
مدیریت شبکه اجتماعی فیس پلاک
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :